Tamburlu Kurutma Makinesi

Tamburlu Kurutma Makinesi

Tamburlu Kurutma Makinesi
Tamburlu Kurutma Makinesi

Tamburlu Kurutma Makinesi

 

Tamburlu Kurutma Makinesi: Çakmak Makine tarafından üretilen tamburlu kurutma makinesi ürünlerin üzerindeki sıvıyı uzaklaştırmak için kullanılır. Diğer tamburlu makinelerin aksine daha düşük sıcaklıklarda ve hızlı kurutma sağlayan bu makineler her geçen gün daha fazla firma tarafından kullanılmaktadır.

 

Tamburlu kurutma makineleri diğer tamburlu makinelerden farklı olarak daha yüksek devirde dönerek düşük sıcaklıklarda ürünlerdeki sıvıları uzaklaştırmayı sağlar. Bu sayede tambur içerisine giren tüm ürünlerin içerisindeki sıvı kısa bir sürede kurur. Bu işlemin sonucunda elde  edilen ürünlerin tamamı hızlı sulandırılabilen, lezzet ve tat kaybı olmayan, orijinal renkleri bozulmayan ve besin değerlerini kaybetmeyen ürünler olarak kalır. Bu işlemler özellikle kuru gıdaların üretimi için oldukça önemlidir. Çünkü kuru gıdaları besin değerlerini, renklerini ve tatlarını kaybetmeden elde etmek oldukça zordur. Çakmak Makine olarak tarım başta olmak üzere üretim anlamında gerekli makinelerin büyük bir kısmını üretiyor ve sizlere satışını yapıyoruz. İhtiyacınız olan makineleri bizlere söyleyerek makineyi size ulaştırmamızı sağlayabilirsiniz.              

 

Tamburlu kurutma makinelerde tambur kısım işlenecek ürünün çeşidine göre dökme demir veya paslanmaz çelikten üretilir. Ürünlerin tambur içerisindeki geçirdiği süre aynı şekilde ürünlerin cinsine göre değişmektedir. Bunun nedeni ürünler içerisinde değişkenlik gösteren farklı nem ve sıvı miktarlarıdır. Eğer hammadde yüksek sıcaklıktan zarar görmüşse veya görebilecek durumdaysa vakumlu tamburlu kurutucu makinesi kullanılabilir. Fakat bu durum çok sık rastlanmamakla birlikte bazı ürünler için geçerlidir. Bu yüzden kullanacağınız ürünleri firma yetkililerine bildirerek sizin için en uygun tamburlu kurutucuyu yemin edebilirsiniz. Teknik ekibimiz sizlere hem satış öncesi hem satış sonrası hizmet sunmakla birlikte karşılaşabilecek herhangi bir sorununuzu kısa sürede çözecektir.

 

Tamburlu kurutma makinelerinin çalışma prensibi; Tambur içerisine kurutulması istenen ürün konulur. Bu işlem forklift ya da taşıma bandı ile sağlanabilir. Daha sonra tambur dönerek minimum sıcaklıkta ürünlerin içerisindeki sıvı ve nem miktarını istenilen oranda çeker.  Tamburun dönme hızı ürün çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Arada ise ilk nem almadan sonra ısı düşürülerek daha düşük sıcaklıklarda işleme devam edilir. Bu ürünlerin minimum zarar görmesi için gereklidir. Özellikle kuru gıda üretim fabrikaları minimum sıcaklık ile kurutma işlemini gerçekleştireceği makinalara ihtiyaç duyarlar. Çakmak makine olarak bizim görevimiz ihtiyaç doğrultusunda bu makineleri üreterek satışını yapmaktır. Fabrikanız için gerekli olan tüm makineleri sitemizden incelebilir ve daha sonra almak istediğiniz makine için bizimle iletişim kurabilirsiniz.