Taş Ayırıcı Makinesi

Taş Ayırıcı Makinesi

Taş Ayırıcı Makinesi
Taş Ayırıcı Makinesi

Taş Ayırıcı Makinesi

 

Taş Ayırıcı Makinesi: Çakmak makine tarafından üretilen taş ayırıcı makinesi boyutları aynı olan fakat özgül ağırlıkları değişik olan taşların/yabancı maddelerin tohumdan ayırt edilmesi için kullanılır. Ön ve Hassas Temizliği yapılmış, en iyi sonuç için boylanmış olan kuru taneli tahıl ve baklagillerin yani tohumların içindeki taş, yabancı tohum,*toprak, cam vb. tohumdan ağır tanelerin ayırt edilmesi için kullanılır.

 

Tarım sektörü için oldukça kullanışlı olan taş ayırıcı makineler her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Tarımsal ürünlerin içerisindeki taş, kaya, cam, istenmeyen diğer maddelerin tohumdan ve üründen ayrılmasını sağlayan bu makine kısa sürede tüm ürünlerinizi temizleyerek sizlere ürünlerinizi kalitesi artmış bir şekilde teslim etmektedir. Vakum özelliği sayesinde toz, hafif kumlar vb. ağırlığı yok denecek kadar az olan istenmeyen maddeleri de temizleyerek sizlere sadece istediğiniz ürünü ayrıştıran bu makineler diğer birçok makineye göre oldukça kullanışlı ve uygun fiyatlıdır. Kullanımı kolay olan bu makineleri kullanmadan önce talimatları okumalı ve karşılaştığınız herhangi bir sorunda teknik destek için bizleri arayabilirsiniz. Çakmak Makine firması olarak bizim görevimiz sizlere satış öncesi ve sonrası teknik destek sağlamaktır.

 

Çakmak makine olarak ürettiğimiz tüm ürünlerin ergonomik tasarımı hem kullanım kolaylığı hem de kurulum kolaylığı sağlamaktadır. Boyut olarak küçük olan bu makine içerisindeki güçlü motorlar sayesinde kısa sürede yüklü miktarda ürünü ayırt ederek tüm işi istenenden daha erken sürede yapmaktadır. Tek kişinin dahi kullanabileceği bu makineyi Çakmak Makine olarak bizlerden temin ederek tarımsal ürünlerinizi daha kaliteli satışa sunabilirsiniz.

 

Taş ayırıcı makinelerin çalışma prensibi: Beslenme haznesine elevatör, taşıma bandı ya da forklift yardımıyla ürün yerleştirilir. Makine içerisindeki titreşim motorları ürünleri titreşimle hareket ettirirken alt bölümden basınçlı hava vererek ürün ile taş, cam, kaya gibi ürünlerin ana üründen ayrılmasını sağlar. Daha sonra vakum motorları devreye girerek toz, toprak, kabuk gibi diğer isten maddelerden ürünleri ayrıştırır. Son olarak çıkış bölümünden kalitesi artmış saf ürünleri çıkartarak paketlemeye hazır hale getirir. Ayrıştırılmak istenen ürünlerin türüne göre makinenin ince ayarlamaları yapılarak daha yüksek verim elde edinmesi sağlanabilir. Bu gibi bilgiler için bizlere makineyi hangi ürünler için aldığınızı söyleyebilir, ne yapmanız gerektiğini detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Taş ayırıcı makinelerin kullanım sektörleri arasında; Gıda endüstrisi, un ve irmik değirmenleri, tahıl temizleme tesisleri, mısır fabrikaları, yağ fabrikaları, malt fabrikaları, kakao ve kahve tesisleri yer almaktadır.

 

Firmamız tarafından üretilen bu makinelerin enerji tüketimi saatlik yaklaşık olarak 1 KW ölçülmüştür. Makine içerisinde ayrıca tıkanıklığı ve birikmeyi önleyecek aparatlar mevcuttur. Bu aparatlar makinenin daha uzun süre hiçbir müdahaleye gerek duymadan çalışmasına yardımcı olur.