Tohum İlaçlama Makinesi

Tohum İlaçlama Makinesi

Tohum İlaçlama Makinesi
Tohum İlaçlama Makinesi

Tohum İlaçlama Makinesi

 

Tohum İlaçlama Makinesi: Çakmak makine tarafından üretilen tohum ilaçlama makinesi Tohumların haşerelere, mantarlanmaya veya yapı maddelerinin bozulmasına karşı korumak için hassas bir şekilde kimyasal ilaçlar ile kaplanmasını sağlayan bir makinedir.

 

Tohum ilaçlama makineleri tohumların dış etmenlerden zarar görmesini engellemek için üretilen bir makinedir. Tohumlar bitkinin en küçük ve zayıf hali olduğu için zarar görmeye ve bozulmaya yatkındır. Tohum ilaçlama makineleriyle tohumların dayanıklılığımı arttırmak hedeflenmektedir. Bu makineler tohumu homojen olarak kaplamakta ve tüm yüzeyin aynı şekilde korunmasını amaçlamaktadır. Firmamızda bulunan tohum ilaçlama makinelerine buradan ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada firmamız tarafından üretilen tohum ilaçlama makinesi hakkında genel ve teknik bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan bilgilerin dışında merak ettiğiniz sorular var ise bizleri ayarak tüm merak ettiğiniz soruları cevaplandırmamızı sağlayabilirsiniz. Çakmak Makine Firması olarak siz değerli müşterilerimize hem satış öncesi hem de satış sonrası teknik destek sağlayarak minimum sorunla karşılaşmanızı ve karşılaştığınız sorunları kısa sürede çözmeyi amaçlıyoruz.

 

Tohum ilaçlama makinelerinin çalışma prensibi; ilk olarak ilaçlanacak tohumlar makinenin üst kısmına koyulur. Makine içerisinde kimyasal tozlar ve sıvılar karışarak kaplama sıvısını oluşturur. Daha sonra tohumlar karışık bir biçimde kaplama haznesinden geçerek homojen bir biçimde kaplanır. Tüm işlemler kısa sürede tamamlanır makinenin yaklaşık kapasitesi 50 kg civarındadır. Tohum ilaçlama makinesi yaklaşık olarak saatlik 5 ton tohumu ilaçlar. Bu miktar büyük fabrikalar başta olmak üzere birçok tarım firmasının oldukça işine yaramaktadır. Firmamızın tasarlamış olduğu tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz. Tohum ilaçlama makinelerinin bir diğer önemi ise oldukça az sayıda çalışan ile yüklü miktarda ürün işlemektir. Aynı zamanda tüm ürünlerin makine tarafından homojen ilaçlandırılması ürün kalitelerini aynı ölçüde arttırarak ürünler arası kalite farkının önüne geçmektedir.

 

İlaçlanan tohumlar daya dayanıklı olduğu için ürün kalitesi ve sayısı gözle görüşür bir şekilde artar. Bu durum aynı sayıda tohumdan hem daha fazla ürün hem de daha kaliteli ürün elde etmeyi sağlar. Bu tür makinelerin günümüzde oldukça yaygınlaşmasının en büyük nedenleri bunlardır. Sizler de eğer tarım işiyle uğraşıyorsanız bu tür makinelerle kazancınızı arttırabilir, insan sayısını azaltarak beşerî hataların önüne geçebilirsiniz. Çakmak Makine firması olarak Konya bölgesinde aktif olarak yüzlerce müşteriye hizmet veriyor ve her geçen gün yeni müşterilerimize ulaşıyoruz. Daha fazla bilgi için firmamızı arayabilir veya ziyaret edebilirsiniz.