Tohum Kaplama Makineleri

Tohum Kaplama Makineleri

Tohum Kaplama Makineleri
Tohum Kaplama Makineleri

Tohum Kaplama Makineleri

 

Tohum Kaplama Makineleri: Çakmak Makine tarafından üretilen tohum kaplama makineleri değerli tohumların yine değerli ve zengin kaplama malzemeleriyle kaplanması için tasarlanmıştır. Sistem, PLC kontrollü yüksek doğruluklu ürün girişi ve yüksek doğruluklu kimyasal malzeme dozajlama kullanarak kaplamayı sağlar.

 

Tohum kaplama makineleri tarım sektöründe ilk kullanılmaya başladığı günden beri hem ürünlerin kalitesini hem de elde edilen hasat miktarını arttırmıştır. Bunun nedeni tohumların homojen bir şekilde kaplanmasıdır. Tüm kaplama işlemi, kimyasallar, miktarlar ve oranlar PLC sistemi üzerinden girilerek ayarlanmaktadır. Bu durum bu makinelerin farklı bitki tohumlarını kaplamasını sağlamaktadır. Eğer birden fazla bitki tohumu kaplamak istiyorsanız PLC sistemi üzerinden sistem ayarlarını değiştirerek kaplamak istediğiniz bitkiye ait özellikleri girmelisiniz. Bu tür teknik bilgileri firma çalışanlarımızdan ya da makinelerin kullanım kılavuzlarından öğrenebilirsiniz. Çakmak Makine Firması tarafından üretilen tohum kaplama makinelerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Tohum kaplama makilerinin bakımları oldukça kolaydır ve belirli aralıklarla yapıldığı sürece makineyi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Tohum kaplama kimyasalları ürünlerin türüne göre farklı ölçülerde koyulmalıdır. Bu ölçüleri ürünlerin türüne göre kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli kısım kimyasalların ölçülerinin dikkatlice kullanılmasıdır. Tüm kimyasalları sizlere önerilen miktarlarda kullanmalı ve bu miktarın üstüne çıkmamalısınız. Aksi takdirde tohumlar zarar görebilmektedir.

 

Paslanmaya veya korozyona dayanıklı yapısı ile zarar görmeden uzun süre çalışan makinelerimiz tarım sektörüne yön vermektedir. Tüm sistem dokunmatik ekranlarla ayarlanmaktadır. Bu durum farklı ürünler için makine ayarlarının daha kolay bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Firmamızda yer alan ürünlerden herhangi birini almak isteyen müşterilerimiz için alanında uzman personellerimiz makinelerin nasıl çalıştığını, çalışma prensibini ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini detaylı olarak anlatmaktadır.  Firmamız tarafından satılan tüm makineler teknolojik yenilikleri yakından takip edilerek üretilmektedir. Bu sayede ürettiğimiz tüm makineler güncelliğini kaybetmemekte ve ürünlere maksimum fayda, minimum zarar vermeyi hedeflemektedir. Daha önceden satılmış makineler firma çalışanları tarafından güncellenmekte ve alıcılarımızın memnun olması sağlanmaktadır. Sizler de işlerinizi en verimli şekilde sürmek istiyorsanız firmamız tarafından satılan ürünleri inceleyebilir ve size en çok faydası olan makineleri alabilirsiniz. Firmamın sattı tüm makinelere buradan ulaşabilirsiniz.