Yonca Tohumu Kaplama Makineleri

Yonca Tohumu Kaplama Makineleri

  • Anasayfa
  • Yonca Tohumu Kaplama Makineleri
Yonca Tohumu Kaplama Makineleri
Yonca Tohumu Kaplama Makineleri

Yonca Tohum Kaplama Makineleri

 

Yonca Tohum Kaplama Makineleri: Çakmak Makine tarafından üretilen yonca tohum kaplama makineleri yonca tohumlarının kimyasallarla homojen olarak kaplanmasını sağlamaktadır. Bu kaplama yonca tohumlarının daha iyi filizlenmesine ve çevresel faktörlerden zarar görmesinin önüne geçmektedir.

 

Bitkilerin en önemli dönemlerinden birisi olan tesis döneminde tohumların besin elementlerine duyduğu ihtiyaç oldukça fazladır. Tohum kaplamam makineleri tohumların bu besinlere ulaşmasını kolaylaştırmak için kaplama kimyasallarını homojen olarak tüm tohuma dağıtır. Bu sayede tohumlar her yönden ihtiyaç duydukları minerallere ulaşarak sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürür. Özellikle yonca tohumlarını yeşermesi için kaplama oldukça önemlidir. Kaplama materyali içerisinde bulunan Rhizobium bakterileri sayesinde, tohumun besin elementlerine ulaşımı kolaylaşmakta ve çimlenme hızı artmaktadır. Özellikle serpme ekim tercih eden tarımcılar kaplanmış tohumlarla daha çok verim elde ettiğini dile getirmiştir. Sizler de Çakmak Makine Firması tarafından üretilen yonca tohum kaplama makineleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyor veya satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

 

Yonca tohum kaplama makinelerinin çalışma prensibi: Makine çalıştırılmadan önce ilk olarak belirlenen oranlarda kaplama kimyasalları haznelere doldurulur. Daha sonra makine çalıştırılarak kaplanacak tohumlar makineye aktarılır. Makine haznesindeki kimyasallarla homojen bir biçimde tohumları kaplar. Kaplama işlemi makinenin içerisindeki tamburlar sayesinde homojen olarak dağılmaktadır. Bu makinelerin ana çalışma prensibi homojen kaplamadır. Çünkü homojen olarak kaplanmayan tohumlar tüm dış yüzeyinden aynı miktarda gelişerek düzgün bir yapı oluşturur. Makineler tamamen dokunmatik ekranla kontrol edilerek kolayca ayarlanmaktadır. Firma tarafından makinelere gelen güncellemeleri ise çalışanlarımız manuel olarak yaparak hiçbir müşterimizi memnuniyetsiz bırakmamayı hedefler. Ürettiğimiz bu makineler tüm ürünlerin daha gür ve kısa sürede çıkmasını sağlayarak beklenenden daha az sürede daha çok ürün elde etmeyi sağlamaktadır. Sizler de bu tür faydalardan yararlanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden ürettiğimiz makineleri temin ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Tohum kaplama makinelerinin hacimleri saatlik 7.5 ton ile 12.5 ton arasında değişmektedir. Saatlik güç tüketimi ise saatlik 5.5 ile 10 kW arasındadır. Firmamız tohum kaplama makinesi adı altında  3 adet makine üretmiştir. Bunlar sırasıyla CMK-TKF01, CMK-TKF02, CMK-TKF03 makineleridir. Firmamıza gelerek bu makineleri dilerseniz yakından görerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Çakmak Makine Firması olarak uzun yıllardır Konya bölgesinde hizmet veriyoruz. Sizler de hizmetlerimizden yararlanmak için firmamıza gelebilir veya telefonla arayarak iletişim kurabilirsiniz. Firmamız uzun yıllardır tarım sektörüne yön vermektedir. Sizler için ürettiğimiz tüm ürünleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.