Hafif Tane Ayırıcı Makinesi

Hafif Tane Ayırıcı Makinesi

  • Anasayfa
  • Hafif Tane Ayırıcı Makinesi
Hafif Tane Ayırıcı Makinesi
Hafif Tane Ayırıcı Makinesi

Hafif Tane Ayırıcı Makinesi

 

Hafif Tane Ayırıcı Makinesi: Çakmak Makine tarafından üretilmiş olan hafif tane ayrıcı makinesi boylanmış ürünlerin içerisinde kalan delik, zayıf, ezik, buruşuk, herhangi bir yeri kırılmış, rengi bozulan ürünleri ayırmak için kullanılır.

 

Susam ve kimyon gibi ürünler için oldukça kullanışlı olan hafif tane ayrıcı makineler ürünlerin özgül ağırlıklarına göre ayırım yapan makinelerdir. Bu ayrım sayesinde makineye giren tüm ürünler tek tek incelenerek hasar görmüş ya da parça ürünlerin ana ürünlerden ayrılmasını sağlar. Susam ve kimyon başta olmak üzere hububat ve bakliyatın içerisindeki üründen hafif ve ağır materyallerin ayrıştırılmasında kullanılır. Bu sayede ürünleriniz içi boş, delik, olgunlaşmamış, buruşuk ve nemi azalıp rengi atmış farklık yoğunluktaki yabancı maddelerden arınarak ürün kalitesi artmış saf maddeler olarak ayrışır. Bu üreticiler, satıcılar ve alıcılar için en çok istenen durumdur. Çünkü alıcılar en yüksek ücreti ürün kalitesi yüksek maddeler için vermektedir. Böylelikle satıcılar da iyi ürünleri daha iyi ücrete satarken kalitesi düşük olan ürünleri yem sanayisi gibi farklı alanlar için kullanabilir.

 

Hafif tane ayırıcı makinelerin çalışma prensibi; Posta elevatörü yardımı ile bir tonluk bekletme silosuna alınan ürün ana makine üzerindeki, titreşimin elektronik hız kontrol cihazı ile sağlandığı tabla üzerine dökülür. Tabla eğimi hidrolik olarak sağa-sola, öne-arkaya olarak ayarlana bilmektedir. Elek altında bulunan üç adet aspiratör yardımı ile eğimden de yararlanılarak ürün zayıf olan tanelerden ayrılır. Makine platform üzerindedir. Tamamen temizlenemeyen ürün platformun altında bulunan geri dönüş bandı sistemi sayesinde ana ürün girişine döner. Temizlenmiş ürün çuvallanır, istenildiği taktirde sisteme devam eder.

 

Hafif tane ayırıcı makineler ortaya çıktığından beri üreticinin işini oldukça kolaylaştırmıştır. Bunun nedeni birçok işçinin uzun bir sürede yapabileceği bir işi makineler daha kısa sürede ve daha az sayıda insan gücüyle yapabilmektedir. Mekanik tasarımı sayesinde dışarıdan ek bir müdahaleye gerek kalmadan ürünleri özgül ağırlıklarına göre ayıran bu makine uzun süre çalışma dayanıklılığına sahiptir. Bu özelliğiyle tek seferde tüm ürünlerinizi ayırıcı yardımıyla ayırarak satıcıya gönderebilirsiniz. Çakmak makine olarak ürettiğimiz tüm makinelerin satış öncesi ve satış sonrası teknik desteğini sağlıyoruz. Bizleri arayarak ihtiyacınız olan makineyi sizler için üretmemizi sağlayabilir veya üretilmiş olan hazır makineleri alabilirsiniz. Çakmak Makine olarak üretmiş olduğumuz tüm makinelerin özelliği minimum insan gücü ve maksimum verimdir.