Kaplama Makineleri

Kaplama Makineleri

Kaplama Makineleri
Kaplama Makineleri

Kaplama Makineleri

 

Kaplama Makineleri: Çakmak Makine tarafından üretilen kaplama makineleri tohumların kaliteli ürünlerle kaplanarak çevresel faktörlerden etkilenmemesini sağlamaktadır. Sistem, PLC kontrollü yüksek doğruluklu ürün girişi ve yüksek doğruluklu kimyasal malzeme dozajlama kullanarak kaplamayı sağlar. Sistem içerisine girecek ürün ve kaplama malzemesi miktarı, dozajlama süresi, sürücü hızları ve diğer gerekli bütün parametreler PLC sistemi üzerinden girilerek ayarlanır ve karışım kazanına dolum otomatik olarak gerçekleşir.

 

Kaplama makinelerinin amacı tohumların besin maddelerine daha kolay ulaşmasını sağlamak ve tohumun zararlı etmenlere karşı savunasını arttırmaktır. Bu saye hastalıklara ve patojenlere yakalanmadan sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürür. Bu durum tarım sektörü için oldukça önemlidir. Çünkü verimsizleşen topraklar beraberinde tohumlar için besin ve mineral kaybına neden olur. Bu durum bitkilerin zayıflamasına ve beklenenden kaliteden daha düşük kalitede ürünlerin oluşmasına neden olur. Müşterilerimizin bu gibi durumlarla karşılaşmasını önlemek için Çakmak Makine Firması olarak her geçen gün yeni makineler üretiyor ve daha fazla kişiye hizmet vermeye devam ediyoruz. Sizler için ürettiğimiz kaplama makinelerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

 

Firmamız tarafından üretilen kaplama makineleri minimum insan gücüyle çalışmaktadır. Tamamen seri üretim odaklı çalışan makinelerimiz tüm ürünleri aynı kalitede kaplayarak ürünler arası kalite farklılıklarının oluşmasının önüne geçmektedir. Kaliteli kaplama kimyasalları makine içerisinde homojendir ve tohumların tüm yüzeyi aynı oradan malzeme ile kaplanmaktadır. Tohum kaplamanın faydaları arasında en önemli olanı serpme ekimlerde bitkinin çıkışını kolaylaştırmaktır. Kolay bir şekilde çıkan bitkiler kısa sürede olgunlaşarak ürün haline dönüşür. Kaplanmayan tohumlarda ise filizlenme oldukça zor gerçekleşmekte ve bazı tohumlar çıkarken zarar görmektedir. Çakmak Makine olarak ürettiğimiz tohum kaplama makinelerine buradan ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan makineleri belirledikten sonra firmamızla iletişime geçerek kısa sürede makinenizi temin edebilir ve üretime başlayabilirsiniz. Çakmak Makine Firması olarak sizlere hem satış öncesi hem de satış sonrası teknik destek sağlayarak oluşan sorunları kısa sürede ortadan kaldırıyoruz. Yüzde yüze yakın müşteri memnuniyetimizle her geçen gün daha fazla müşteriye ulaşıyor, üretim alanında büyük katkılar sağlıyoruz.  Ürettiğimiz tüm makinelerin kapasite, güç, model ve kodunu sayfamızda paylaşıyoruz. Firmamızdaki tüm ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Her ürünün kısada işlevi de bilgiler arasında yer almaktadır.