Manyetik Ayırıcı Makinesi

Manyetik Ayırıcı Makinesi

Manyetik Ayırıcı Makinesi
Manyetik Ayırıcı Makinesi

Manyetik  Ayırıcı Makinesi

 

Manyetik Ayrıcı Makinesi: Çakmak makine tarafından üretilen manyetik ayırıcı makineler 1-25mm arasında tane boyutuna sahip düşük manyetik alınganlıktaki malzemelerin zenginleştirilmesinde ve saflaştırılmasında kullanılmaktadır.

 

Manyetik rulo üzerinde oluşan  yüksek çekim kuvveti düşük manyetik alınganlıkta ve çok ince boylardaki manyetik minerallerin yüksek verimle ayrılmasını mümkün kılmaktadır. Bu tür işlemler beşerî unsurlarla yapılamayacağı için bu tür makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. Böylece üretilen ürünler tam anlamıyla istenen saflıkta ve kalitede olur.

 

Manyetik arıcı makine özellikleri; enerji tüketimi yaklaşık olarak  1 KW/Saat olarak ölçülmüştür. Üzerinde ayırma sırasında mıknatısa yapışan metaller için otomatik temizleme kolu bulunur. Bu kol belirli aralıklarla ayrılan ve makineye yapışan maddeleri belirli aralıklar temizleme görevi görür. Kalan yabancı maddeler ise makinin çıkış kısmına doğru yol alarak dışarı atılır. Üretim tamamen yerlidir. 2 yıl garantisi  bulunmaktadır. Makine için herhangi bir ilaveye ve desteğe ihtiyaç yoktur. Tüm aparatları kolaylıkla sökülüp takılabilir ve bu da montaj kolaylığı sağlamaktadır. Kapasitesi Kabuklu Fındıkta 4-6 Ton/Saat Maksimum kapasite. İç Fındıkta 2-4 Ton/Saat Arası olarak test edilmiştir. Makina Ebatları En 130CM-  Boy 180Cm – Yükseklik 170CM – Ağırlık Ortalama 250 KG civarındadır.

 

Bu makineler aşırı yüksek miktarlarda metal karışımına maruz kalmış ürün akışında maksimum ayrışmayı sağlamak için tasarlanmıştır. Makine içerisindeki ürünler maksimum verimde ayrışarak istenilen ürünlerin daha kısa sürede ve daha kalitede hazırlanmasına imkân sağlamaktadırlar. Manyetik özellik ürünlere hiçbir zarar vermeden ayrıştırırken ayrışan ürünleri ayrı ayrı bölgelerde biriktirerek iki ürünün de kullanılmasını sağlamaktadır. Çok hızlı dönen manyetik kutuplar sayesinde tüm iletken özellikli parçacıkları mıknatıslayarak yakalar. Manyetik plaka, ferromanyetik parçacıkların bir bantlı konveyörde taşınan malzemelerden ayrılması için en basit ve en ucuz ekipmandır. Bu kalıcı manyetik ayırıcı, daha düşük manyetik metal partikülü içeriğine sahip malzemeler için uygundur. Manyetik tambur, atık malzemelerden manyetik ve demir metalleri otomatik ve kalıcı olarak çıkarılması için üretilen bir ekipmandır. Ekstra güçlü manyetik silindirlerle donatılmış manyetik silindir ayırıcı, parçacıklar çok küçük ve hafif manyetik olsa bile sürekli ve otomatik bir ayırmaya hizmet eder.

 

Çakmak Makine olarak üretmiş olduğumuz tüm makineler minimum enerji ve maksimum verimlilik prensibinde çalışmaktadır. Üretilen tüm makinelerin özelliklerine bakıldığında en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi minimum insan faktörüdür. Üretilen makineler birkaç kişiyle dahi kolayca çalıştırılmakta ve hizmet vermektedir. Bu sayede makineler tek bir alanda çalışan kişi sayısını oldukça azaltarak çalışan insan sayısından kazanç sağlamaktadır. Aynı zamanda yok denecek kadar az bir hata payıyla elde edilen ürün kalitesi de makine kullanılmayan ürünlere göre oldukça fazladır.